فعالیت‌ها و پروژه‌های سازمان در یک نگاه

picture1.jpg

ما در ابتدا با کمک به کودکان بیماری که از بیماری‌های خاص رنج می‌بردند کار خود را آغاز کردیم. 


حضور مستقیم ما در فضاهای درمانی و بیمارستان‌ها، بر تجربه‌مان افزود و دریافتیم که برای به‌راستی مفید بودن، این به تنهایی کافی نیست، پس روز به روز بر دامنه‌ی فعالیت‌های خود افزودیم.


در حال حاضر، ما برای تمام کودکان بیمار، به خصوص کودکان با بیماری‌های خاص و خانواده‌های نیازمند این گروه از کودکان فعالیت می‌کنیم. کمک‌رسانی به کودکان در سوانح طبیعی نیز از جمله  فعالیت‌های ریشه‌ها است.
هم‌اکنون ریشه‌ها چندین پروژه را مدیریت می‌کند: پروژه بیمارستان‌ها، اتاق‌های بازی، واحد مشاوره و توان‌بخشی، خانه قهوه ریشه‌ها و ...

pic2.jpg

خانه قهوه ریشه‌ها

خانه قهوه ریشه‌ها با حمایت موسسه فرهنگی هنری ایرسافام برای پشتیانی از پروژه‌ها و برنامه‌های انسان‌دوستانه ایجاد شده و تمامی درآمد آن به اجرا و گسترش اهداف بزرگ خیریه اختصاص دارد.

#با_نوشیدن_فنجانی_قهوه_رویایی_اهدا_کنیم

pic4.jpg

پروژه بیمارستان‌ها

ریشه‌‌ها در حال حاضر در بیمارستان‌های شهید فهمیده، شهید اشرفی اصفهانی، شهید شریعت رضوی و بیمارستان مفید خدمات خود را در شاخه‌های مشاوره، اتاق بازی، پشتیبانی مالی و درمانی و ... ارائه می‌کند.

pic5.jpg

واحد مشاوره و توان‌بخشی

در دنیای امروز، سلامتی را تعادل جسم و روان می‌دانند... بنابراین مشاوره روان‌شناسی، یکی از نیازهای همه افراد است تا بتوانند بر چالش‌های روزمره خود پیروز شده، و آرامش و لذت را به خود هدیه کنند.

واحد مشاوره و توان‌بخشی ریشه‌ها، از بازوهای اصلی این سازمان است، که به موازات فعالیت‌های انسان‌دوستانه ریشه‌ها، برای همه افراد خدمات مشاوره و روان‌درمانی ارائه می‌کند.

تیم مشاوره ریشه‌ها، با باور به مسئولیت اجتماعی، خدمات تخصصی خود را با هزینه‌ای کمتر از کلینیک‌های روان‌شناسی ارائه می‌کند.

  • دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی
  • مشاوره‌های فردی، خانواده، ازدواج، روان‌سنجی، گروه‌درمانی
  • برگزارکننده کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های روان‌شناسی، فعالیت‌های داوطلبانه و ...
pic3.jpg

اتاق بازی

 اتاق‌های بازی ریشه‌ها، پایگاهی برای فعالیت‌های کمک‌درمانی کودکان، و اصلی‌ترین هدف ریشه‌ها است. در این اتاق‌ها، علاوه بر محیطی شاد و بهداشتی برای بازی کودکان بیمار، امکانات مشاوره و روان‌درمانی کودکان و والدین را نیز فراهم آورده است.

بازی بهترین روش برای کمک به روحیه کودکانی است که روزهای متمادی را در بیمارستان می‌گذرانند .

مشاوره و اطلاع‌رسانی نیز کمک بزرگی به روند درمان کودکان دارد. بسیاری از والدین از نوع بیماری کودکان خود و شیوه مراقبت‌های پس از درمان کاملا بی‌اطلاع هستند و از روبرو‌شدن با بیماری عاجزند. تیم مشاوره و توان‌بخشی ریشه‌ها، در اتاق بازی ریشه‌ها با ارائه مشاوره تخصصی برای والدین بیماران، آنان را در درک واقعیت‌ها، یاری می‌دهد.

تمام هزینه‌های اتاق‌ها، اعم از وسایل بازی، حقوق کارمندان، لوازم بهداشتی و مشاوره توسط ریشه‌ها تامین می‌شود. ریشه‌ها علاوه بر مشاوره‌ اتاق بازی، بیمارانی که به صورت موردی نیاز به کمک دارند و توان مالی پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. این پروژه،  با همکاری مددکاری  بیمارستان‌ها انجام می‌شود.

بنرهای تسلیت

بنرهای تسلیت ریشه ها، ضمن بیان ابراز همدردی شما، فرصتی فراهم می‌کند تا به گونه‌ای مطمئن و زیبا، در پروژه‌های انسان‌دوستانه نیز سهیم شوید. این بنرها به صورت چاپی و در محل ارائه می‌شود، و کل بنر به رسم یادگار برای بازماندگان باقی می‌ماند.در فرمت استاندارد بنر، قسمتی برای نوشتن متنی به اختیار و سلیقه شما در نظر گرفته شده است.

 هزینه‌ای که شما برای این بنرها پرداخت می‌کنید به صندوق ریشه‌ها می‌رسد و برای امور کمک‌رسانی و خیریه مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

00.jpg

انجمن جوانان ریشه‌ها

انجمن جوانان ریشه‌ها در سال 1396 با هدف تربیت نسل‌های آینده ریشه‌ها، با آگاهی به مسئولیت‌‌های اجتماعی، و توانمندی‌های مورد نیاز سازمان‌‌های مردم‌نهاد شروع به فعالیت کرده است. اعضای این انجمن، جوانانی هستند که با باور به امکان ایجاد تغییر از طریق کار گروهی، آموزش و احساس تعلق، در پروژه‌های محتلف ریشه‌ها همکاری می‌کنند. برای اعضای انجمن، کارگاه‌های آموزشی رایگان، و فعالیت‌های مستقل نیز تعریف شده است.

javanan.jpg
© 1397-1398 ، کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها است. طراحی توسط DGNStudio