1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • 00.jpg
  • a.jpg

شما و ریشه ها همکاری و حمایت از موسسه

 موسسه ریشه ها از نظر قانونی یک سازمان غیردولتی و مردم نهاد( NGO) است...

ادامه »

ما چه می کنیم فعالیت ها و پروژه های موسسه

 تمرکز اصلی موسسه همواره کودکان هستند. ما در ابتدا با کمک به کودکان بیماری که از بیماری های خاص رنج می بردند کار خود را آغاز کردیم... 

 ادامه »

درباره ما موسسه خیریه ریشه ها چیست

 به وب سایت رسمی موسسه خیریه ریشه ها خوش آمدید! ما با عشق و ارادت، آغاز کردیم، هدفمان یاری رساندن به کودکان دردمندی بود که در گوشه و کنار شهر می دیدیم ... 

 ادامه »

 

دکتر حسن فرسام، پيشکسوت رشته داروسازي، رييس موزه تاريخ علوم پزشکي و یکی از یاران همیشگی ریشه ها بود که چندی پیش به ديار باقي شتافت. نامی بزرگ در میان نامدارن که میراث ارجمند و به حق اوست که اینک به ابدیت پیوسته است. او که با عشق به پیشرفت هرچه بیشتر دانش سرزمینش زیست. کسی که از بزرگان و بالندگان و نام آوران عرصه ی دانش بود و ما اکنون او را به دل هایمان سپرده ایم تا همیشه زنده باشد.

 

دکتر حسن فرسام 5 مهر 1311 در تهران به دنيا آمد و با استعداد و پشتكار بي‌نظيري که در رشته داروسازي از خود نشان داد از چهره‌هاي درخشان اين عرصه شد. او علاوه بر اخذ عالي‌ترين مدارك درزمينهٔ شيمي دارويي، در رشته‌هاي انگل‌شناسي، مالارياشناسي و علوم آزمايشگاهي نيز تحصيل كرد. نيم‌قرن حضور ارزشمند اين استاد گران‌قدر در دانشگاه علوم پزشكي تهران، بركات زيادي براي دانشگاه و كشور به ارمغان آورد.

وي علاوه بر انجام تحقيقات بسيار و كسب عناوين مختلف همچون استاد نمونه كشوري و پژوهشگر برتر، در پرورش چند نسل از تأثيرگذارترين افراد حوزه دارويي كشور نقش اساسي ايفا كرد. همچنين به‌عنوان مشاور ادواري سازمان جهاني بهداشت در طب سنتي و گياهان داروئي، عضو پيوسته فرهنگستان علوم پزشكي ايران، عضو گروه واژه‌گزيني پزشكي فرهنگستان زبان و ادب فارسي، عضو انجمن دانشمندان علوم داروئي آمريكا، عضو جامعه پژوهشگران گياهان دارويي آلمان و چندين انجمن داخل كشور خدمات بي‌نظيري را به ايران و ديگر كشورهاي جهان ارائه كرد و رياست موزه تاريخ علوم پزشکي ايران را هم به عهده داشت.

مراسم بزرگداشت استاد فرسام ساعت 8 صبح روز يکشنبه 18 بهمن 94 با حضور خانواده، اساتيد، مسئولان، دانشجويان، کارکنان و علاقه مندان به اين مرحوم در دانشگاه تهران برگزار و پیکر ایشان از روبروي دانشکده داروسازي تشييع شد.

 

 

نیم‌قرن حضور ارزشمند این استاد گران‌قدر در دانشگاه علوم پزشکی تهران، برکات زیادی برای دانشگاه و کشور به ارمغان آورد و در پرورش چند نسل از تأثیرگذارترین افراد حوزه دارویی کشور نقش اساسی ایفا کرد. 

استاد حسن فرسام یکی از حامیان بزرگ ریشه ها بود... روحشان شاد

بازارچه فصل

01.jpg

پیام ریشه ها

ریشه ها و همراهانش می گویند:

«من زمین را دوست دارم؛ کارهای زیبای من برای زمین...»

 

 

پیام تندرستی

 

Go to Top