1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • 011.jpg

ما چه می کنیم

به وب سایت رسمی موسسه خیریه ریشه ها خوش آمدید!

ما با عشق و ارادت آغاز کردیم.

سال ۱۳۸۶

هدفمان یاری رساندن به کودکان دردمندی بود که در گوشه کنار شهر می دیدیم.کودکان بیمار،کودکان کار،کودکان بی سرپرست،کودکانی که ما وشما را فرا می خواندند تا دستانشان را بگیریم.

 در پرسه زدن هایمان بارها از بیمارستان ها رانده شدیم، بارها از ما استقبال شد، بارها با درهای بسته مواجه شدیم، بارها درها برویمان باز شد؛ و ما همواره، با پشتیبانی شما راه را ادامه دادیم.    

 

 

 

ما کار خود را با تمرکز بر کودکان با بیماری های خاص شروع کردیم اما دیری نگذشت که دریافتیم این به تنهایی کافی نیست .پس بر دامنه کوشش خود افزودیم و آغوش مان را بر تمامی کودکانی گشودیم که به دلیلی لبخندی بر لب نداشتند، کودکان بیمار نیازمند،کودمان با بیماری های خاص،کودکان کارو خانواده های نیازمند ایشان،کودکان آسیب دیده در سوانح طبیعی،کودکانی که به دلیل فقر از حق ادامه تحصیل محرومند.


گام های نخستین را برداشته بودیم و با کمک خیرین و پس از رایزنی های طولانی با بیمارستان، رنگ آمیزی و تجهیز بخش کودکان سرطلانی و بیماری های خاص بیمارستان مفید انجام شد که در واقع اولین پروژه ی بزرگ ریشه ها محسوب می شود و ایده ی اتاق بازی از همان جا شکل گرفت.
 

 

تصمیم گرفتیم دامنه ی مخاطبان خود را افزایش دهیم و این گونه اولین بازارچه ی خیریه را در فضایی  کوچک برگزار کردیم و با همراهی و استقبال شما روبه رو شدیم.

و شما بودید وحضور گرم شما بود و همین عشق وامید باعث شد هدفهای ما تحقق یابدو  ریشه ها پا بگیرد و بماند. 

 


اکنون ما برای تمام کودکان بیمار به خصوص کودکان با بیماریهای خاص ، کودکان کار و خانواده های نیازمند این گروه از کودکان فعالیت می کنیم. امداد به کودکان در سوانح طبیعی، و همچنین حمایت ازادامه تحصیل نوجوانانی که کودکان دیروز خانواده ریشه ها هستنداز جمله سایر فعالیت های ماست.
تمرکز اصلی موسسه ریشه ها همواره کودکان هستند. 
 

ما در ابتدا با کمک به کودکان بیماری که از بیماری های خاص رنج می بردند کار خود را آغاز کردیم. 


حضور مستقیم ما در فضاهای درمانی و بیمارستان ها بر تجربه مان افزود ودریافتیم که برای براستی مفید بودن این به تنهایی کافی نیست، پس روز به روز بر دامنه ی فعالیت های خود افزودیم.


در حال حاضر ما برای تمام کودکان بیمار به خصوص کودکان با بیماریهای خاص، کودکان کار و خانواده های نیازمند این گروه از کودکان فعالیت می کنیم. کمک رسانی به کودکان در سوانح طبیعی نیز از جمله  فعالیت های ریشه ها است.
هم اکنون ریشه هادر امور درمانی و کمک درمانی در چهار بیمارستان حضور دارد:

پروژه بیمارستان مفید

 اتاق بازی ریشه ها که بیش از چهار سال از تاسیس آن می گذرد پایگاهی برای فعالیتهای کمک درمانی کودکان است. ما در این اتاق علاوه بر محیطی شاد و بهداشتی برای بازی کودکان بیمار، امکانات مشاوره و روان درمانی کودکان و والدین را نیز فراهم آورده ایم.

بازی بهترین روش برای کمک به روحیه کودکانی است که روزهای متمادی را در بیمارستان می گذرانند .

مشاوره و اطلاع رسانی نیز کمک بزرگی به روند درمان کودکان دارد. بسیاری از والدین از نوع بیماری کودکان خود و شیوه مراقبت های پس از درمان کاملا بی اطلاع هستند و از روبرو شدن با بیماری عاجزند. ما در اتاق بازی ریشه ها با ارائه مشاوره تخصصی برای والدین بیماران، آنان را در درک واقعیت ها، یاری می دهیم.

کلیه هزینه های این اتاق اعم از وسایل بازی، حقوق کارمندان، لوازم بهداشتی و مشاوره توسط ریشه ها تامین می شود. ریشه ها علاوه بر اتاق بازی، بیمارانی که به صورت موردی نیاز به کمک دارند و توان مالی پرداخت هزینه های درمانی خود را ندارند نیز تحت پوشش قرار می هد. این پروژه،  با همکاری مددکاری  این بیمارستان انجام می شود.

 

پروژه بیمارستان اشرفی

بیمارستان اشرفی اصفهانی واقع در خیابان مولوی یکی دیگر از پروژه های تحت پوشش ریشه هاست. این بیمارستان به دلیل واقع بودن در محله ای محروم با بیمارانی محروم و نیازمند سر و کار دارد.

همکاری ریشه ها با بیمارستان اشرفی به سه بخش تقسیم می شود:

1/درمان رایگان بیماریهای سر پایی کودکان کار دروازه غار و والدین آنها

2/کمک هزینه درمان بیماران بی بضاعت به تشخیص مددکاری بیمارستان

3/ پشتیبانی از بیماران بخش دیالیز

 

پروژه بیمارستان فهمیده

این بیمارستان در خیابان هلال احمر ،نزدیکی خیابان نواب واقع است.بیمارستان کوچکی که مدد کاری فعال ندارد اما حمایت ریشه ها برای درمان سر پایی بیماران مستمند با کمک مدیریت و همکاران دریا دل امور مالی و اداری پیگیری می شود.

 

  پروژه بیمارستان رضوی

در نزدیکی مهرآباد جنوبی، بیمارستانی است که سالیان درازی از ساختن آن  می گذرد. این بیمارستان نیز دفترمددکاری فعال ندارد وامور مربوط به مدد کاری آن به همت مدیریت امور اداری صورت می گیرد.

بیمارستان رضوی از جدیدترین پروژه هایی است که ریشه ها فعالیت خود را درآن آغاز کرده است.

در حال حاضر ما مشغول آماده سازی و تجهیز یک اتاق بازی برای بخش کودکان این بیمارستان هستیم.

هدف بلند مدت ما در این بیمارستان، مانند اتاق بازی بیمارستان مفید ایجاد محیطی شاد و بهداشتی برای بازی کودکان بیمار، امکانات مشاوره و روان درمانی کودکان و والدین خواهد بود.

 

 

موسسه ریشه ها از نظر قانونی یک سازمان غیردولتی و مردم نهاد ( NGO) است. به این معنی که تمام فعالیت ها و درآمدهای این موسسه غیرانتفاعی و درچهارچوب قانون انجام می شود.

بزرگ ترین حمایت و یاری شما به موسسه قطعا حمایت های مالی شما از ما خواهد بود.

درآمد اصلی ریشه ها به چهار بخش کلی تقسیم می شود:

کمک های نقدی 

بازارچه های خیریه

پشتیبانی مالی از پروژه های خاص 

کمک های غیر نقدی

چنان چه تمایل دارید به صورت مستقیم با ریشه ها و فعالیت های آن همکاری داشته باشید، می توانید با ما تماس بگیرید و به خانواده ما بپیوندید.

بازارچه فصل

01.jpg

پیام ریشه ها

ریشه ها و همراهانش می گویند:

«من زمین را دوست دارم؛ کارهای زیبای من برای زمین...»

 

 

پیام تندرستی

 

Go to Top