1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • 011.jpg
تمرکز اصلی موسسه ریشه ها همواره کودکان هستند. 
 

ما در ابتدا با کمک به کودکان بیماری که از بیماری های خاص رنج می بردند کار خود را آغاز کردیم. 


حضور مستقیم ما در فضاهای درمانی و بیمارستان ها بر تجربه مان افزود ودریافتیم که برای براستی مفید بودن این به تنهایی کافی نیست، پس روز به روز بر دامنه ی فعالیت های خود افزودیم.


در حال حاضر ما برای تمام کودکان بیمار به خصوص کودکان با بیماریهای خاص، کودکان کار و خانواده های نیازمند این گروه از کودکان فعالیت می کنیم. کمک رسانی به کودکان در سوانح طبیعی نیز از جمله  فعالیت های ریشه ها است.
هم اکنون ریشه هادر امور درمانی و کمک درمانی در چهار بیمارستان حضور دارد:

پروژه بیمارستان مفید

 اتاق بازی ریشه ها که بیش از چهار سال از تاسیس آن می گذرد پایگاهی برای فعالیتهای کمک درمانی کودکان است. ما در این اتاق علاوه بر محیطی شاد و بهداشتی برای بازی کودکان بیمار، امکانات مشاوره و روان درمانی کودکان و والدین را نیز فراهم آورده ایم.

بازی بهترین روش برای کمک به روحیه کودکانی است که روزهای متمادی را در بیمارستان می گذرانند .

مشاوره و اطلاع رسانی نیز کمک بزرگی به روند درمان کودکان دارد. بسیاری از والدین از نوع بیماری کودکان خود و شیوه مراقبت های پس از درمان کاملا بی اطلاع هستند و از روبرو شدن با بیماری عاجزند. ما در اتاق بازی ریشه ها با ارائه مشاوره تخصصی برای والدین بیماران، آنان را در درک واقعیت ها، یاری می دهیم.

کلیه هزینه های این اتاق اعم از وسایل بازی، حقوق کارمندان، لوازم بهداشتی و مشاوره توسط ریشه ها تامین می شود. ریشه ها علاوه بر اتاق بازی، بیمارانی که به صورت موردی نیاز به کمک دارند و توان مالی پرداخت هزینه های درمانی خود را ندارند نیز تحت پوشش قرار می هد. این پروژه،  با همکاری مددکاری  این بیمارستان انجام می شود.

 

پروژه بیمارستان اشرفی

بیمارستان اشرفی اصفهانی واقع در خیابان مولوی یکی دیگر از پروژه های تحت پوشش ریشه هاست. این بیمارستان به دلیل واقع بودن در محله ای محروم با بیمارانی محروم و نیازمند سر و کار دارد.

همکاری ریشه ها با بیمارستان اشرفی به سه بخش تقسیم می شود:

1/درمان رایگان بیماریهای سر پایی کودکان کار دروازه غار و والدین آنها

2/کمک هزینه درمان بیماران بی بضاعت به تشخیص مددکاری بیمارستان

3/ پشتیبانی از بیماران بخش دیالیز

 

پروژه بیمارستان فهمیده

این بیمارستان در خیابان هلال احمر ،نزدیکی خیابان نواب واقع است.بیمارستان کوچکی که مدد کاری فعال ندارد اما حمایت ریشه ها برای درمان سر پایی بیماران مستمند با کمک مدیریت و همکاران دریا دل امور مالی و اداری پیگیری می شود.

 

  پروژه بیمارستان رضوی

در نزدیکی مهرآباد جنوبی، بیمارستانی است که سالیان درازی از ساختن آن  می گذرد. این بیمارستان نیز دفترمددکاری فعال ندارد وامور مربوط به مدد کاری آن به همت مدیریت امور اداری صورت می گیرد.

بیمارستان رضوی از جدیدترین پروژه هایی است که ریشه ها فعالیت خود را درآن آغاز کرده است.

در حال حاضر ما مشغول آماده سازی و تجهیز یک اتاق بازی برای بخش کودکان این بیمارستان هستیم.

هدف بلند مدت ما در این بیمارستان، مانند اتاق بازی بیمارستان مفید ایجاد محیطی شاد و بهداشتی برای بازی کودکان بیمار، امکانات مشاوره و روان درمانی کودکان و والدین خواهد بود.

 

 

بازارچه فصل

01.jpg

پیام ریشه ها

ریشه ها و همراهانش می گویند:

«من زمین را دوست دارم؛ کارهای زیبای من برای زمین...»

 

 

پیام تندرستی

 

Go to Top