اتاق‌های بازی ریشه‌ها، پایگاهی برای فعالیت‌های کمک درمانی کودکان، و اصلی‌ترین هدف ریشه‌ها است. در این اتاق‌ها، علاوه بر محیطی شاد و بهداشتی برای بازی کودکان بیمار، امکانات مددکاری و توانمندسازی جسمی و روحی کودکان و والدین نیز فراهم آمده است.

بازی بهترین روش برای کمک به روحیه کودکانی است که روزهای متمادی را در بیمارستان می‌گذرانند. اتاق‌های بازی ریشه‌ها برای کودکان یادآور خانه و دنیای کودکی، برای والدین مکانی برای آرامش و پشتیبانی است. مشاوره و اطلاع‌رسانی نیز کمک بزرگی به روند درمان کودکان دارد. بسیاری از والدین در خصوص انواع بیماری کودکان خود و شیوه مراقبت‌های پس از درمان آگاهی ندارند و از روبه‌روشدن با بیماری نگران‌اند. تیم مشاوره و توان‌بخشی ریشه‌ها، در اتاق‌های بازی با ارائه مشاوره تخصصی برای والدین بیماران، آنان را در درک واقعیت‌ها، یاری می‌دهد.

تمام هزینه‌های اتاق‌ها، اعم از وسایل بازی، لوازم بهداشتی و مشاوره توسط ریشه‌ها تأمین می‌شود. ریشه‌ها علاوه بر مشاوره اتاق بازی، بیمارانی که به‌صورت موردی نیاز به کمک دارند و توان مالی پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. این پروژه، با همکاری مددکاری بیمارستان‌ها انجام می‌شود.