ریشه ها را بیشتر بشناسیم

به وب‌سایت رسمی سازمان مردم‌نهاد ریشه‌ها خوش آمدید!  ما در سال ۱۳۸۶ با عشق و ارادت کارمان را آغاز کردیم.


هدفمان یاری رساندن به کودکان بیمار، کودکان‌کار و کودکان بی‌سرپرستی بود که ما و شما را فرامی‌خواندند تا دستانشان را بگیریم. راهی سخت که پیمودن آن تنها با یاری شما میسر شد.

ریشه‌ها کار خود را با ساخت و توسعه اتاق‌های بازی در بیمارستان‌های دولتی کودکان یا دارای بخش کودکان آغاز کرد. این سازمان با انجام مشاوره و بازی‌درمانی و همچنین در صورت نیاز پشتیبانی مالی، راه را برای درمان و بهبود کودکانی که با بیماری‌های خاص زندگی می‌کنند هموار می‌سازد.

ریشه‌ها فعالیت خود را در حوزه کودکان با تمرکز بر بیماری‌های خاص آغاز کرد. در این راستا در بیمارستان‌های تخصصی تهران حضور پیدا کرد. هدف ریشه‌ها که یاری رساندن به این کودکان بود تحت دو مقوله تعریف شد: پشتیبانی روانی و پشتیبانی مالی.

پشتیبانی روانی کودکان با کمک خیرین در جهت ساخت و توسعه اتاق‌های بازی در بیمارستان‌های کودکان یا دارای بخش کودکان، با انجام مشاوره و بازی‌درمانی، توانمندسازی کودک و والدین تحقق پیدا کرد. اتاق‌های بازی ریشه‌ها با رعایت استانداردهای لازم و حضور نیروهای دلسوز در بیمارستان‌های مفید، بهرامی و فهمیده … پذیرای تعداد قابل‌توجهی کودک و والدینشان است. بر اساس نظرسنجی و گفت‌وگو با والدین کودکان درگیر بیماری، رضایتمندی مادران و تمایل شدید کودکان به حضور در اتاق‌های بازی، گامی بزرگ در بهبود روند درمان کودکان بوده است و حاکی از موفقیت ریشه‌ها و انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر در پیشبرد اهدافش است.

پشتیبانی مالی از کودکان با حمایت نقدی خیرین این مجموعه محقق شد. امروزه تعدادی از کودکان با بیماری خاص، بی‌سرپرست یا کودکان کار تحت حمایت مالی مستقیم یا غیرمستقیم ریشه‌ها هستند. مددکاران و همکاران داوطلب ریشه‌ها با تحقیق و اطمینان از اینکه کودک، به‌واقع نیازمند پشتیبانی مالی جهت درمان است با تشکیل پرونده و اطلاعات موردنیاز، فرایند درمان را پیگیری و به طور شفاف اطلاع‌رسانی می‌کند. کودکان کار و بی‌سرپرست نیز با تحقیق کامل مددکاران و  همکاران داوطلب ریشه‌ها با اطمینان از وضعیت زندگی و معیشتی کودکان، تحت حمایت مالی ریشه‌ها قرار خواهند گرفت. 

تندرستی جسم و روان کودکان هدف اصلی ماست. این مهم را با کمک شما به انجام می‌رسانیم.